Strona startowa
Czego nie wiesz, a powinieneś wiedzieć? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Łojewska   
wtorek, 09 września 2014 11:51

Różne dziwne miejsca wybierane są na plakatowanieW minionym tygodniu w siedzibie Straży Miejskiej odbyło się spotkanie z inspektorem do spraw estetyki miasta z Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Celem spotkania było omówienie strategii dotyczącej ochrony estetyki miejsc publicznych, w co angażuje się w dużej mierze również Straż Miejska.
Nadal częstym zjawiskiem na terenie naszego miasta jest rozwieszanie plakatów, różnego rodzaju ogłoszeń, rozstawianie tzw. ,,koziołków,, czy umieszczanie napisów lub rysunków w miejscach do tego nie przeznaczonych. Niektóre osoby wywieszają swoje plakaty w miejscach niedozwolonych lub bez zezwolenia np. na wiatach przystankowych, transformatorach, płotach, bramach, ścianach posesji czy skrzynkach i słupach energetycznych. Ma to ogromny wpływ na estetykę naszego miasta.
Apelujemy więc, żeby plakaty wywieszać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, np. na słupach ogłoszeniowych, oczywiście za zgodą zarządzającego tym miejscem. Z kolei na terenach prywatnych plakaty można wywieszać tylko za zgodą właściciela terenu. Zgodnie z art. 63a § 1 kodeksu wykroczeń „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny, od 20 do 500 zł.”
Aby żyło nam się lepiej dbajmy więc o estetykę naszego miasta i nie narażajmy się na mandat karny.Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

Telefon alarmowy

tel. alarmowy:  986

Galeria zdjęć

 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu

Logowanie