Strona startowa
Aktualności
Zapobiegajmy, nie leczmy PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 09:01

Straż Miejska w Elblągu w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne, prosi o stosowanie się do zaleceń wydanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną dotyczących kwarantanny i zasad higieny.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Aplikacja Ostrzegator w Elblągu! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 12:57

Informowanie o gwałtownych zjawiskach pogodowych, zagrożeniach na terenie miasta, wypadkach, czy korkach umożliwia specjalna aplikacja na smartfony pn. Ostrzegator, która na terenie Elbląga funkcjonuje od listopada 2019 r.

Więcej…
 
Kosztowne parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych PDF Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2020 07:50

 

 

 

 

 

 

 

Straż Miejska apeluje do osób, które często nie będąc do tego uprawnione parkują na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, aby przestrzegały przepisów prawa oraz kierowały się rozsądkiem i wykazały trochę zrozumienia.

W związku z powyższym Straż Miejska przypomina:

 • za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla niepełnosprawnych grozi mandat karny w wysokości 300 zł.

 • za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości

500 zł. i 5 pkt. karnych

 • za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową i parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych lub miejscu zastrzeżonym grozi mandat w wysokości 800 zł. i 5 pkt. karnych

 

Ponadto od 1 lipca 2017 r. miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych muszą mieć niebieską nawierzchnię i wyraźny piktogram z symbolem.

Zastanów się!

Parkując na miejscu dla inwalidy bez wymaganych uprawnień narażasz się na wysokie koszty, ale przede wszystkim zabierasz coś co nie przysługuje tobie, a ułatwia życie tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

 

 
Straż Miejska usuwa wraki pojazdów PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2020 13:03

Straż Miejska nie ustaje w usuwaniu nieużytkowanych pojazdów, tzw. wraków blokujących miejsca parkingowe. Często porzucone, nieużywane oraz zaniedbane miesiącami stoją w jednym miejscu i niszczeją, i nikt się nimi nie interesuje.

Przypominamy!

Straż Miejska może zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, który mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

 

Właścicielu pojazdu przestrzegaj ważnych terminów:

 • okresowych badań technicznych,

 • przed upływem ważności – przedłuż polisę OC,

 • do 30 dni – złóż wniosek o zbyciu pojazdu lub wyrejestrowaniu.

 

Od początku tego roku Straż Miejska przeprowadziła 19 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie przez firmę holującą na parking strzeżony 5 takich pojazdów.

 

 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

 
Straż Miejska rozdaje bezdomnym pakiety żywieniowe przekazane przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego PDF Drukuj Email
środa, 26 lutego 2020 12:20

 

 

 

 

 

 

 

W okresie zimowym, szczególnie podczas występowania niskich temperatur, Straż Miejska kontroluje miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Z reguły są to pustostany, węzły ciepłownicze, ogródki działkowe, komórki, klatki schodowe, ale również zbudowane własnymi siłami ze znalezionych materiałów budowlanych prowizoryczne altanki.

Podczas kontroli strażnicy sprawdzają w jakich warunkach żyją bezdomni i jakiej pomocy potrzebują. Przekazują informacje o możliwości skorzystania z noclegowni, ogrzewalni, schroniska czy jadłodajni. Niestety większość osób nie chce przyjąć żadnej pomocy, wolą radzić sobie sami.

Dlatego też strażnicy miejscy rozdają pakiety żywieniowe osobom bezdomnym, które nie korzystają ze wsparcia pomocy społecznej oraz mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nie zawsze chcą skorzystać z miejsca w noclegowniach.

Zawartość pakietu to standardowy zestaw dla osoby, której życie lub zdrowie jest zagrożone.

Każdy pakiet zawiera samopodgrzewające się danie, baton zbożowo – owocowy, butelkę wody niegazowanej, koc ratunkowy, ogrzewacz do rąk, chusteczki higieniczne, łyżkę jednorazową, serwetkę, chusteczkę nawilżoną i cukierek z witaminą c.

Pakiety żywnościowe przekazało Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu.

Jeśli znasz miejsca, w których przebywają osoby potrzebujące pomocy zadzwoń pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986.


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 
Monitoring miejski zarejestrował niebezpieczną kolizję na ulicach miasta PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2020 07:31

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę, 23 lutego na jednej z elbląskich ulic doszło do dość niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem 19-letniego mężczyzny. Pijany kierowca prowadząc osobową skodę uderzył w słup i pod wpływem siły uderzenia wypadł z auta.

Całe zdarzenie zauważył i zarejestrował strażnik obsługujący monitoring miejski. Jego reakcja była natychmiastowa, poinformował odpowiednie służby, które natychmiast udały się na miejsce kolizji.

Sprawca nie odniósł poważnych obrażeń, miał więcej szczęścia niż rozumu.

Natomiast jego zachowanie i brak rozsądku mogły doprowadzić do tragedii z udziałem innych osób.

 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 
Kochamy zwierzęta! PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 12:02

Kochamy Zwierzęta!! 
Setki podjętych interwencji z udziałem zwierząt domowych oraz dzikich na terenie Elbląga.

 

 

 


Zwierzęta... nasi milusińscy w domu oraz te bardziej dzikie, wolno żyjące.

My o nich pamiętamy i pomagamy im jak tylko są w potrzebie.. Straż Miejska w Elblągu we współpracy z weterynarzem oraz z Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, podejmuje setki interwencji rocznie, które mają na celu ochronę zdrowia i życia zwierząt tych domowych jak również tych dzikich.

Mewy, dziki, nietoperze, koty, psy, lisy, gołębie, węże, jeże, króliki, sarny, pszczoły, borsuki...

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uratować tyle wspaniałych stworzeń, ułatwić im powrót do naturalnego środowiska.. Dziękujemy wszystkim Elblążanom za czujność w tym temacie!

 
Poszukiwany, Poszukiwana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 10:58

Został ujęty przez Strażników Miejskich, był poszukiwany przez Policję.

 

 

 


W dniu 14.02.2020r do Straży Miejskiej w Elblągu wpłynęła informacja, że Komenda Miejska Policji w Elblągu poszukuje mężczyzny, celem odbycia przez niego kary aresztu, który często miał być widywany w okolicach ul. Winnej 9. Jeszcze tego samego dnia dyżurny straży miejskiej zaobserwował za pomocą monitoringu poszukiwanego mężczyznę przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na miejsce został skierowany patrol, który ujął mężczyznę celem przekazania policji.

 
Działkowcy czynnie uczestniczyli w dyskusji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 10:00

Zima ma się ku końcowi. Właściciele ogródków działkowych pomału szykują się do wiosennych porządków.


 

W dniach 10,11 i 13 lutego 2020r. Straż Miejska w Elblągu wzięła udział w profilaktycznych zajęciach dla działkowców z terenu Elbląga. Zajęcia odbyły się w Polskim Związku Działkowców – Zarząd Okręgowy przy ul.Kościuszki. Na spotkaniach poruszono tematykę Termicznego przekształcania odpadów oraz zaśmiecania terenów miejskich i nie tylko.

Strażnicy poinformowali o konsekwencjach prawnych palenia ognisk i spalania odpadów na działkach oraz wyrzucania odpadów do miejsc do tego nie wyznaczonych.

Działkowcy czynnie uczestniczyli w dyskusji podczas której dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpady, w jaki sposób je składować i utylizować. Padały również pytania na temat wędzarni oraz grilla – grill to jedyna forma rekreacji z udziałem ognia, jaką można na działkach uprawiać. Wszelkiego rodzaju wędzarnie stawiane na terenie ogródków działkowych, według Polskiego Związku Działkowców są nielegalne.

Mamy nadzieję, że Działkowcy zaczerpnęli dużą ilość wiedzy którą teraz wykorzystają.

 

Przypominamy, że w Elblągu obowiązuje selektywna zbiórka odpadów oraz, że termiczne przekształcanie odpadów zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 5000zł !

 
78 rocznica Bohaterów AK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:31

Elbląg oddał hołd żołnierzom przed pomnikiem Polskiego Powstania Podziemnego. AK to najprawdziwszy obraz tego jak Polacy pragnęli wolności oraz niepodległości, jak wiele można zrobić dla swojej Ojczyzny.

 

 


 

Dnia 14 lutego 2020 roku obchodziliśmy 78 rocznicę powstania Armii Krajowej, której największą operacją było Powstanie Warszawskie. Elbląg oddał hołd żołnierzom przed pomnikiem Polskiego Powstania Podziemnego. AK to najprawdziwszy obraz tego jak Polacy pragnęli wolności oraz niepodległości, jak wiele można zrobić dla swojej Ojczyzny.

W trakcie trwania uroczystości odbył się Apel Pamięci oraz salwa honorowa, a przedstawiciele różnych środowisk oraz instytucji w tym Komendant Straży Miejskiej w Elblągu, złożyli kwiaty.

 


 

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 15 z 52

Telefon alarmowy

tel. alarmowy:  986

Galeria zdjęć

 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu
 • Straż Miejska w Elblągu

Logowanie